0

Čína a Japonsko prodali rekordní počet amerických dluhopisů

Vidělo: 1741 lidí

 

Objem prodeje státních dluhopisů USA oficiálními institucemi v srpnu zlomil rekord z roku 2000, když činil 61,7 miliardy dolarů. Tato informace stojí v materiálech amerického ministerstva financí.

 

Nejaktivnější v prodeji zásob dluhopisů byla Čína (minus 33 miliard dolarů za měsíc) a Japonsko (10 miliard dolarů), kteří jsou největšími zahraničními věřiteli USA.

 

Čína snížila své investice do dluhopisů na minimum, od listopadu 2012 na 1.185 bilionu dolarů, praví se na webu. Přesto si udržela první místo v tomto ukazateli. Na druhém místě zůstalo Japonsko s 1.144 bilionem dolarů.

 

Kromě Číny a Japonska nadále snížila investice do amerických dluhopisů i Saúdské Arábie. V srpnu Saúdská Arábie prodala dluhy za 3,5 miliardy dolarů. Ale v porovnání s lednovým maximem (téměř 124 miliard) byly investice sníženy o více než 30 miliard dolarů, nebo o jednu čtvrtinu.

 

Jak uvádí Bloomberg, prodej dluhopisů Saúdské Arábie by se mohl vysvětlit nutností pokrýt schodek rozpočtu, který vyplývá z nízké ceny ropy. Skutečný počet cenných papírů, kterých se Saúdská Arábie zbavila, je těžké posoudit, protože částečně jsou uloženy na účtech zahraničních finančních struktur.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.