0

Země NATO projednají posílení přítomnosti v Černém moři

Vidělo: 1479 lidí

 

Ministři obrany 28 členských států NATO projednají na bruselské schůzce 26-27. října posílení přítomnosti v černomořském regionu a nutnost zajištění rychlého přemístění sil, sdělil v úterý generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

 

„Uskutečníme plány na posílení přítomnosti NATO v černomořském regionu. Zhodnotíme infrastrukturu, kterou potřebují země NATO pro rychlé přemístění našich sil v Evropě," řekl před ministerskou schůzkou novinářům.

 

Ministři obrany států NATO přijali v únoru rozhodnutí o posílení přítomnosti na východních hranicích Aliance: ve Východní Evropě a černomořském regionu. Na červencovém summitu pak pověřili hlavy členských států příslušné úřady poskytnutím doporučení ohledně posílení přítomnosti v Černém moři.

 

Moskva nejednou zdůraznila, že neusiluje o konfrontaci se Západem, ale je připravena podniknout odvetná opatření za účelem zajištění vlastní bezpečnosti. Rusko varovalo, že růst vojenských aktivit zemí NATO v černomořském regionu destabilizuje situaci a nepřispívá k regionální bezpečnosti.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.