0

Sojuz 2 může být zkrácen o jeden stupeň

Vidělo: 1614 lidí

 

Podniky Roskosmos diskutují o možnosti vytvoření nové modifikace rakety Sojuz 2, ve které bude třetí stupeň nahrazen startovacím blokem Fregat, který zlepší přesnost umístění satelitů na nízkých oběžných drahách, uvádí se v pondělním vydání "Izvestia".

 

„Myšlenka nahrazení třetího stupně Sojuzu startovacím blokem je v současné době probírána hlavami podniků a na úrovni vedení celého Roskosmosu, probíhají konzultace s odborníky z Vědeckovýrobního centra automatiky a přesného strojírenství akademika Piljugina o modifikaci řídicího systému rakety, který je nyní umístěn právě ve třetím stupni", řekl deníku zdroj obeznámený s průběhem jednání vedení Vědeckovýrobního sdružení Lavočkina a Státního vědeckovýrobního raketového a kosmického střediska Progres.

 

„Nosná raketa v nové modifikaci bude moci vynášet značné množství malých družic na nízké oběžné dráze. Kromě toho odstraněním třetího stupně rakety se raketa zlevní a bude konkurenceschopnější na celosvětovém trhu", řekl.

 

Tisková služba Roskosmosu novinám uvedla, že konstrukční kancelář Roskosmos projektuje perspektivní raketo vesmírnou produkci a je to hlavní směr její činnosti. Ve Vědeckovýrobním sdružení Lavočkina a středisku Progress se zdrželi komentářů. „Některé z těchto objevů budou po posouzení a schválení radou pro vědu a techniku Roskosmos realizovány.

 

Je třeba vyčkat vyššího stupně projektové připravenosti a potom už o nich můžeme mluvit konkrétněji", podotkli v tiskové službě státní korporace.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.