0

Evropská komise umožnila Gazpromu zvýšit přepravu plynu plynovodem Opal

Vidělo: 1713 lidí

 Evropská komise umožnila Gazpromu zvýšit objem dodávek plynu přes plynovod Opal, uvádí list The Wall Street Journal s odkazem na dva informované zdroje.

Opal přepravuje ruský plyn, který se exportuje do Evropy přes plynovod Severní proud, ale kvůli restrikcím evropských regulačních úřadů jeho kapacity jsou využívány pouze z poloviny. Gazprom se již několik let snaží získat od Evropské komise povolení na využití veškerých kapacit plynovodu.

Podle dohody, ke které došlo v úterý, Gazprom zachovává za sebou právo na využití 50 % kapacit Opalu. Dalších 10-20 % kapacit je nutné zpřístupnit jiným dodavatelům, uvádějí zdroje amerického listu. Zbývající 30-40 % se budou vystavovat na aukci, které se může účastnit i ruská společnost.

„Je to svým způsobem ústupek Rusům. Nejedná se však o vánoční dárek," cituje The Wall Street Journal slova jednoho ze svých zdrojů. Později agentura Reuters oznámila, že Evropská unie hodlá již k 31. říjnu přijmout rozhodnutí o možném zrušení současných restrikcí na přístup Gazpromu k plynovodu Opal.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.