0

Kerry hovořil o jednotě Evropy a USA v otázce sankcí proti Rusku

Vidělo: 1391 lidí

 

Ministr zahraničí USA John Kerry má za to, že údajné vměšování Ruska do demokratických procesů ve Spojených státech posiluje jejich jednotu s Evropskou unií v otázce prodloužení sankcí.

 

Letos v létě se informovalo o prolomení počítačových systémů americké Demokratické strany. Na webu WikiLeaks byla zveřejněna korespondence stranického aparátu, ze které vyplývalo, že vedení upřednostňovalo během primárních voleb Hillary Clintonovou na úkor jejího oponenta Bernieho Sanderse. Hackeři rovněž pronikli do systémů jiných organizací Demokratické strany zodpovědných za volby na různých úrovních.

 

Zástupci Demokratické strany a kandidátka na prezidenta USA Hillary Clintonová hovořili přímo o tom, že do akcí hackerů je zapojeno Rusko. Podle jejich názoru se tak Moskva snažila ovlivnit výsledek prezidentských voleb, přestože žádné důkazy pro svá obvinění demokraté nepředložili.

 

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že ve zveřejněných údajích není nic, co by mohlo zajímat Rusko, a hysterie se stupňuje proto, aby byla odpoutána pozornost od obsahu dokumentů. „Byl jsem v Bruselu na začátku tohoto měsíce a viděl jsem, že jednotný přístup s našimi partnery za Atlantikem tu demonstrují každý den.

 

Evropa a USA dál podporují tvrdé ekonomické sankce proti Rusku kvůli agresi na Ukrajině. Naše jednota je stále silnější, zatímco ruský prezident (Vladimir) Putin se snaží zasahovat do fungování našeho demokratického systému," řekl Kerry, který promluvil na zasedání rady Chicaga pro mezinárodní vztahy.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.