0

Rosatom předal Česku dokumenty o eventuální výstavbě bloků jaderné elektrárny

Zobrazeno: 1394

 

Rosatom předal českému ministerstvu průmyslu a obchodu a společnosti CEZ informační balík dokumentů o potenciální účasti na projektu výstavby v Čechách nových bloků jaderné elektrárny, sdělila novinářům společnost Rusatom Overseas (jednotka Rosatomu).

 

Letos v létě zaslal český úřad potenciálním dodavatelům technologií dotaz ohledně poskytnutí informací o výstavbě nových energetických bloků v České republice, v kterém navrhl zformulovat technické a obchodní aspekty potenciální účasti na projektu výstavby v Čechách nových jaderných kapacit. Jde o společnosti z Francie, Číny, Koreje, USA, Japonska a Ruska. Všechny informace měly tyto země poskytnout do konce října.

 

„Rosatom předal českému ministerstvu průmyslu a obchodu a také společnosti CEZ informační balík v odpověď na dotaz české strany o potenciální účasti na projektu výstavby nových bloků jaderné elektrárny na území České republiky," řekl zástupce společnosti. „Ruská společnost informovala tím český úřad o svém principiálním zájmu o účast na projektu," dodal.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.