0

Šéf Pentagonu přiznal, že radikálové mohou uniknout z Mosulu do Sýrie

Vidělo: 1621 lidí

 

Bojovníci teroristické skupiny Islámský stát (IS, zakázané v Rusku), kteří jsou obklíčeni v Mosulu, mohou prchat do Sýrie, řekl ministr obrany Spojených států Ashton Carter.

 

Během tiskové konference na vojenské základně ve Fort Leonard Wood (Missouri) se novináři zeptali, jestli bylo vytlačení bojovníků z Mosulu do Sýrie součástí plánu osvobození iráckého města. Carter nešel do podrobností plánu operace, řekl pouze, že plán existuje už rok.

 

„Plán byl vždy obklíčit Mosul z východu, severu a jihu," uvedl šéf Pentagonu. Podle něho je důležité, aby v jednom směru lidé mohli opustit své domovy a dostat pomoc od OSN a dalších organizací. „Je možné, že radikálové IS uprchli směrem k Sýrii… Zničíme je v Sýrii," dodal americký ministr.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.