0

V USA byl ruský atomový energetický blok BN-800 označen za nejlepší v roce

Vidělo: 1773 lidí

 

Nejstarší americký magazín o energetice POWER, jeden z nejvíce vlivných a autoritativních mezinárodních profesionálních magazínů v oblasti, přiřkl svoji cenu Power Adwards za rok 2016 projektu čtvrtého energetického bloku ruské Bělojarské jaderné elektrárny s unikátním reaktorem na rychlých neutronech BN-800.

 

Jak je řečeno na stránkách magazínu, energetický blok s reaktorem BN-800 zvítězil v soutěži „Nejlepší stanice" (Top Plants). Při určování vítěze se bralo ohled na možnosti řešit s pomocí jaderného bloku komplex úkolů, konkrétně výrobu energie a utilizaci radioaktivních odpadů. Komise také poukázala na zvláštní význam reaktoru BN-800 v realizaci ruského přístupu ohledně uzavírání cyklu jaderného paliva.

 

„Reaktory na rychlých neutronech mají velký význam pro realizaci ambiciózních projektů Ruska v jaderné energetice. Úspěšná stavba a připojení do sítě a zkoušení prvního reaktoru BN-800 v zemi na Bělojarské atomové elektrárně je velkým úspěchem ve správném směru," řekl magazín.

Čtvrtý blok Bělojarské atomové elektrárny s reaktorem na rychlých neutronech s nosičem tepla v podobě tekutého metalického sodíku BN-800 o výkonu 880 MWt byl v úterý předán k užívání. Je to nejvýkonnější světový reaktor na rychlých neutronech.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.