0

V ochranném poli Země objevili trhlinu

Vidělo: 1680 lidí

 

Magnetosféra planety, která je odpovědná za ochranu Země před kosmickým zářením a radiací, praskla. Toto prohlášení vydali astrofyzikové z Institutu fundamentálních výzkumů Tata. O objevu vědci informovali v článku publikovaném v magazínu Physical Review Letters.

 

22. června roku 2015 mionový teleskop GRAPES-3 nacházející se ve městě Utakamand v Indii zaregistroval erupci galaktických kosmických paprsků s energií okolo 20 gigaelektrovoltů (20 miliard elektrovoltů). Aktivita kosmických paprsků pokračovala po dobu dvou hodin a časově se protla se srážkou magnetosféry s koronární erupcí masy.

 

Srážka vyvolala spálení magnetosféry téměř na tři hodiny. To vyvolalo velkou geomagnetickou bouři, která vyvolala polární záře a rušení radiových signálů v zemích nacházejících se ve vysokých zeměpisných šířkách.

 

Kosmické modelování ukázalo, že erupce kosmických paprsků se odehrála kvůli vzniku dočasné trhliny v ochranném poli Země. Indičtí astrofyzici si myslí, že trhlina vznikla v důsledku srážky magnetosféry s oblakem sluneční plazmy kolosálních rozměrů, kterou Slunce vyvrhlo ze svých vnějších vrstev. Podle názoru astrofyziků do zemské atmosféry už pronikly části kosmických paprsků.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.