0

Kde data pomáhají

Vidělo: 1486 lidí

 

Data ve spojení s chytrými aplikacemi jsou každodenním pomocníkem, který nám usnadňuje běžný život, šetří čas i peníze.

 

Kromě toho, že je využíváme k práci a komunikaci, zvykli jsme si tak vyřizovat finanční záležitosti, objednávat zboží, vyhledávat služby nebo tipy na dovolenou.

 

Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak významnou pomoc představují tyto zdánlivě obyčejné vymoženosti v životě lidí se zdravotním postižením? Jak moc často a na co data využívají?

 

Podle České asociace paraplegiků řeší vozíčkáři stále nejvíce mobilitu a svoje data tak při cestování nejčastěji využívají na dvě chytré aplikace. Jednou z nich je vozejkmap.cz a tou druhou idos.cz, kde si mohou vyhledat nízkopodlažní spoje.

 

Další využití se pak moc neliší od toho, jak data využívají zdraví lidé. Jen s tím rozdílem, že pro vozíčkáře mají stále mnohem větší význam.

 

Tuto skutečnost si dnes uvědomuje stále více firem, které se snaží vyvíjet a podporovat chytré aplikace a technologie, které umožňují jedincům se zdravotním postižením se lépe a plnohodnotně zapojit do běžného života.

Svátek dobrovolnictví aneb Giving Tuesday

29. listopadu se již pátým rokem slaví po celém světě svátek dobrovolnictví a dárcovství a Česká republika se do oslav zapojuje letos poprvé.

 

Mezi první, kdo se k této dobročinné aktivitě přihlásili, jsou zaměstnanci Vodafonu.

 

Financemi z plánovaných sbírek například vybaví spinální jednotky v ČR tablety s připojením a asistivními technologiemi k ovládání mobilních zařízení.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.