0

Rusko se dohodlo s USA o přípravě kosmonautů k meziplanetárním letům

Zobrazeno: 1453

 

Rusko uzavřelo s NASA dohodu o programu pozemní izolace k tréninkům posádek kosmonautů k budoucím letům na jiné planety, řekl novinářům ředitel Institutu lékařsko-biologických problémů RAV Oleg Orlov.

 

„Je připraven pětiletý program provádění izolačních experimentů. S NASA je už podepsána dohoda", řekl Oleg Orlov.

 

První experiment v rámci ideologie vytvoření Mezinárodního centra pro zajištění meziplanetárních letů proběhne na podzim 2017, řekl Orlov. Podle jeho slov komplex mezinárodního centra bude uveden do provozu v nejbližší době. Institut uskutečnil prezentaci projektu, v jehož rámci má být do roku 2021 provedeno několik experimentů pozemní izolace, které budou trvat od několika týdnů do jednoho roku.

 

Největším izolačním experimentem, který provedlo Rusko společně s Evropskou kosmickou agenturou, byl Mars-500. Během třetí etapy projektu, která imitovala let na Mars, šest dobrovolníků strávilo ve speciálním komplexu 519 dní. Experiment byl úspěšně dokončen v listopadu 2011.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.