0

Trumpův prezidentský plat bude symbolický – jeden dolar

Vidělo: 1690 lidí

 

Zvolený prezident USA Donald Trump potvrdil, že se vzdá prezidentského platu. V pořadu 60 minut, který vysílá televizní stanice CBS, se Trumpa zeptali, jestli bude jako prezident pobírat plat.

 

„Moje odpověď zní — ne. Myslím si, že podle zákona bych měl pobírat plat ve výši (přinejmenším) jednoho dolaru, takže budu dostávat 1 dolar," řekl Trump.

 

Roční plat prezidenta USA činí 400 tisíc dolarů, americký prezident může rovněž disponovat kontem pro osobní výdaje — 50 tisíc dolarů ročně, k dispozici má i fond ve výši 100 tisíc dolarů, ze kterého jsou placeny jeho cesty, a 19 tisíc dolarů na zábavu.

 

Trump, který se začal věnovat politice teprve před rokem, je známý jako úspěšný podnikatel. Podle časopisu Forbes se jeho majetek odhaduje na úrovni 3,7 miliardy dolarů.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.