0

Bylo oznámeno, kdo blokuje zavedení bezvízového režimu pro Ukrajinu do zemí EU

Vidělo: 1897 lidí

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz oznámil, že Evropská unie dosud neposkytla Ukrajině bezvízový režim kvůli stanovisku takových zemí, jako je Francie, Belgie, Maďarsko, Itálie a Německo. Řekl to novinářům ve čtvrtek 24. listopadu, uvádí Evropská pravda.

 

„Udělali jsme vše, co je třeba. Evropský parlament přijal všechna potřebná rozhodnutí. Mechanismus pozastavení bezvízového režimu je také zformulován. Vše záleží na tom, jestli se dokáží členské země mezi sebou dohodnout", řekl Schulz.

17. listopadu bylo oznámeno, že EU podmínečně schválila zavedení bezvízového režimu pro Ukrajinu. Bylo upřesněno, že rozhodnutí nabude platnosti až poté, kdy země Evropské unie odsouhlasí mechanismus mimořádného zrušení jeho platnosti.

O tři dny dříve zdroj v ukrajinských diplomatických kruzích uvedl, že Paříž, Berlín a Brusel se snaží najít alespoň nějaký háček, aby mohly odložit projednávání otázky. Takové chování je spojeno se situací v domácí politice těchto zemí, kde otázka migrace je velmi bolestná. Bylo také uvedeno, že Francouzi a Němci chtějí odložit zavedení bezvízového režimu minimálně do provádění voleb (prezidentské ve Francii se konají na jaře, parlamentní v Německu na podzim 2017).

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.