0

Evropská komise nevidí komerční logiku ve výstavbě Severního proudu 2

Vidělo: 11 035 lidí

Podle Evropské komise není z komerčního hlediska logické dublování kapacit k přepravě ruského plynu Severním proudem 2, když stále existují volné kapacity v Severním proudu, řekl RIA Novosti eurokomisař pro energetiku a podnebí Miguel Arias Cañete.

„Z hlediska bezpečnosti dodávek do Evropské unie naši bezpečnost nezvyšuje, protože se jedná o stejného dodavatele, stejný zdroj plynu. A z komerčního hlediska nenacházíme logiku v dublování kapacit, když existují volné kapacity v Severním proudu. Svůj postoj jsme nezměnili," prohlásil Cañete, když odpovídal na otázku, jak Evropská komise hodnotí projekt Severní proud 2.

Gazprom pravidelně informuje o vzrůstající poptávce po ruském plynu na potenciálních odbytištích Severního proudu 2. Celkové dodávky ruského plynu do vzdáleného zahraničí vzrostly v období leden-říjen o 10% čili o 13,05 miliardy krychlových metrů, přitom byly letos na podzim rekordy denních dodávek obnovovány celkem sedmkrát. Gazprom očekává, že se poptávka udrží na vysoké úrovni i v listopadu až prosinci a vidí předpoklady pro překročení základní prognózy exportu plynu do vzdáleného zahraničí v roce 2016 na úrovni 165 miliard kubíků.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.