0

Izrael hoří

Vidělo: 1655 lidí

Izrael hoří: Teroristické žhářství roznáší zkázu po celé zemi

Od pondělí bojuje Izrael se žhářskými útoky, v těchto momentech prakticky po celé své rozloze. Tyto požáry pochopitelně ohrožují všechny obyvatele a způsobují ohromné škody na životním prostředí.  Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uvedl, že požáry hořící po celém Izraeli, jsou teroristickými útoky.


„Každý oheň, který byl výsledkem žhářství nebo podněcování k žhářství je teror v každém směru a budeme zacházet s tím jako takovým. Každý, kdo se snaží spálit části státu Izrael bude přísně potrestán,“ uvedl Netanjahu během tiskové konference v Haifě.
A zatímco celý svět napjatě sleduje boj Izraelců s ohněm, boj ve kterém jím pomáhá Rusko, Ukraina, Turecko, Kypr, Chorvatsko, Řecko, Italie a Francie, česká mainstreamová média informují o situaci v Izraeli ve stylu arabských sociálních medií, která, jen tak mimochodem, v posledních hodinách velice oslavují tragedii, která postihla židovský stát.

 

 

Jaká je tedy v Izraeli dnes situace? Bylo již evakuováno téměř 80 tisíc osob. Vzplály stromy na rozsáhlých plochách, které byly desítky let zalesňovány a činily z Izraele jediný zelený stát na Středním východě. 

Požáry se v Izraeli rozhořely v pondělí, nejdříve se zdálo. že se jedná o ojedinělé případy v oblasti kolem Zichron Jaakov, Atlit, později v okolí Jeruzaléma. Později se ale rozhořely další požáry v Haifě. Zejména v oblasti hustě  obydlených čtvrtí na Karmelu. Do Haify byly povolány požární vozy z celé země. Na pomoc ze zahraničí přilétají letadla pro hašení požárů, tato letadla poslaly vlády Turecka, Ruska, Kypru, Řecka, Itálie a Bosny, blíží se masivní pomoc v podobě tankeru z USA.

 

Klimatické podmínky jsou pro šíření ohně příznivé, je sucho a vane prudký vítr. Proto je také situace velmi vážná a celé čtvrti na Karmelu jsou evakuovány, což způsobuje velmi silnou dopravní paniku. Pro evakuované byly otevřeny kulturní domy a společenská centra. Haifský  přístav byl uzavřen. Z bezpečnostních důvodů  byla také evakuována Haifská univerzita. Požáry se ale šíří dál po celé zemi.

V Izraeli již bezpečnostní síly zatkly několik žhářů. Zakládání stovek ohňů je prý důsledkem nově schváleného izraelského zákona, který zakazuje šíření islámských modliteb, které muslimové pronášejí veřejně několikrát denně, pomocí amplionů. 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.