0

Japonsko vyhlásilo protest proti rozmístění raketových komplexů na Kurilách

Vidělo: 1771 lidí

Japonsko vyhlásilo Rusko protest v souvislosti s rozmístěním raketových komplexů na jižních Kurilách. Oznámil to japonský ministr zahraničí Fumio Kišida.

Oficiální noviny Tichomořské flotily Bojevaja vachta v úterý oznámily, že na Kurilských ostrovech byly rozmístěny komplexy Bal a Bastion. Poté na japonském MZV prohlásili, že Tokio „zareaguje patřičným způsobem" na počínání Moskvy.

„Doufám, že chápete, že jsme vyhlásili protest", uvádí agentura Kyodo větu, kterou pronesl Kišida na zasedání bezpečnostního výboru dolní sněmovny japonského parlamentu.
Premiér Šinzó Abe dříve oznámil, že Tokio „vyřídil své politování diplomatickými kanály". Na MZV RF ze své strany oznámili, že rozmístění raketových komplexů na Kurilách má plánovitý ráz a je zaměřeno na upevnění obranyschopnosti země. Prezidentův tiskový tajemník Dmitrij Peskov podotkl, že akce Moskvy jsou odůvodněné, a že neměly by ovlivnit vztahy s Japonskem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.