1

Američtí armádní činitelé se dozvěděli o chystaných teroristických útocích v Evropě

Vidělo: 1992 lidí

Podrobné informace o plánech radikální skupiny Islámský stát (IS, v Rusku zakázaný) zorganizovat útoky na území Evropy byly objeveny mezi dokumenty zabavenými ozbrojencům v Sýrii, píše list Times.

Jak oznámil generálmajor Rupert Jones, zástupce velitele řídícího operace koalice v boji s IS, byly příslušné dokumenty zabaveny v červenci v syrském Manbidži, který v průběhu těžkých bojů osvobodili Kurdové od bojovníků Islámského státu. Podle údajů amerického listu bylo speciální středisko pro zkoumání získaných materiálů založeno na americké základně vojenského letectva v Kuvajtu.

Kromě jiného obsahují dokumenty údaje o cílech útoků IS v evropských zemích. Získané informace mimo jiné umožnily zadržet čtyři lidi a zabránit teroristickému útoku ve Francii, který teroristé plánovali na 1. prosince. V materiálech jsou rovněž uvedena jména přívrženců této organizace v zahraničí.

Jak prohlásil Jones, ještě větší množství materiálů, majících vztah k IS, by mělo být objeveno po tom, co bude od ozbrojenců osvobozen irácký Mosul, což by se podle jeho názoru mělo stát na jaře. „Existuje obrovské množství výzvědných údajů, dokumentace, materiálů v elektronické podobě…které bezprostředně poukazují na plány organizování útoků na všechny země na světě," prohlásil Jones. „Jsem si naprosto jist tím, že obrovské množství dokumentů výzvědného rázu objevíme v Mosulu," dodal americký důstojník.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:1

  1. Margita Konečná
    Líbí se mi to 0

    Není se čemu co divit,že to mají s první ruky,když to sami naplánovali.!.!

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.