0

Média: cena ruské ropy Urals může překonat Brent

Vidělo: 1973 lidí

Cena ruské ropy značky Urals může perspektivně překonat cenu standardní ropy Brent. O tom v rozhovoru s Lentou.ru vypověděl viceprezident Petrohradské mezinárodní surovinové burzy Michail Těmničenko.

„V perspektivě může být v principu Urals dražší než Brent. Vždyť cena ropy se určuje podle těch produktů, které je možné z ní vyrobit. Z jednoho druhu je více benzínu, z druhého dieselového paliva," řekl.

Těmničenko vysvětlil, že Brent je orientovaná na výrobu benzínu a Urals na dieselové palivo, po kterém je v Evropě velká poptávka. „Z tohoto pohledu může konkrétní zákazník zaplatit za naše palivo více než za Brent," řekl.

Petrohradská burza dříve v úterý začala obchodovat futures kontrakty na Urals. Zákazníci na ropném trhu mohou na burze uzavírat standardní smlouvy na nákup-prodej daných uhlovodíků. V budoucnosti se budou smlouvy uzavírat za dříve dohodnutou cenu. Do té doby se obchod s ropou Urals vedl podle kontraktů uzavřených mimo burzu přes síť brokerů, či s pomocí přímých dlouhodobých kontraktů mezi stranami. Přitom cena barelu ropy Urals je přivázána k tržnímu hodnocení Brent.
скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.