0

Merkelová se vyslovila proti zahájení jednání o vstupu Turecka do EU

Vidělo: 1888 lidí

Německá kancléřka Angela Merkelová se vyslovila proti zahájení nových jednání s Tureckem o připojení této země k EU. Prohlásila to ve vystoupení před členy své strany CDU, oznámila agentura Reuters.

Agentura se odvolává na informaci novin Das Bild ze 30. listopadu. Jak oznámily noviny s odvoláním na vlastní zdroje ve stranickém shromáždění, to znamená, že diskuse prakticky skončila.

Kromě toho podle tabloidu Merkelová nařídila, aby byla tato informace oznámena voličům, které dříve zajímalo, jakou pozici zaujímá strana v otázce členství Turecka v EU. Evropský parlament na svém plenárním zasedání 24. listopadu schválil rezoluci, která vyzývá ke zmrazení přístupových jednání s Tureckem. Podle slov tureckého premiéra Binali Yildirima nemá tento dokument pro jeho zemi žádnou právoplatnost.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.