0

Rusové ztratili spojení s vesmírnou lodí Progress

Vidělo: 1593 lidí

Ruské řídící středisko ztratilo spojení s nákladní lodí Progress, která ve čtvrtek odstartovala z kazašského kosmodromu Bajkonur k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Rusové zjišťují polohu lodi a nevylučují, že obíhá Zemi po nesprávné dráze.

Podle prvních zpráv se spojení přerušilo krátce po startu. Loď, na níž není posádka, může být ztracena.

Podle amerického výzkumníka Roba Naviase, který let komentoval pro televizi NASA, se zdá, že se třetí část nosné rakety Sojuz s nákladní lodí Progress oddělila předčasně. Dispečeři navíc nebyli schopni potvrdit, že loď rozvinula své solární panely.

Ruská vesmírná agentura Roskosmos potvrdila, že ztratila spojení šest minut a 23 sekund po startu. Na určené oběžné dráze měla loď být až o dvě minuty později.

Progres vezl dva a půl tuny nákladu včetně paliva pro ruský modul při ISS Zvezda. Byl to 65. zásobovací let Progressu k ISS od roku 2000 a třetí v letošním roce.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.