0

V New Yorku zatkli aktivistku skupiny Femen kvůli prostituci

Vidělo: 1836 lidí

V New Yorku byla zatčena zakladatelka kanadského oddělení skupiny Femen Xenie Černyšovová kvůli obvinění z prostituce. Informovala o tom rozhlasová stanice Radio Canada International.

Podle vyšetřovatele newyorské policie Ahmeda Nassera k zadržení třicetileté aktivistky došlo 11. listopadu na Manhattanu. Podle něj obyvatelka Montrealu dala souhlas k pohlavnímu styku výměnou za 300 dolarů. Kvůli tomu je obviněna z prostituce.

Aktivistka prohlásila, že odmítá veškerá obvinění okresního zastupitelství. Obhájce Černyšovové Danielle Von Lehman se k situaci zatím nevyjádřil.

Černyšovová, rovněž známá jako Xenia Sin, se narodila na Ukrajině. Podle rozhlasové stanice se aktivistka snažila pomáhat obětem obchodníků s bílým masem a ženám v sexuálním otroctví. Kromě toho pracovala na filmu, který pojednává o sexuálním zneužívání žen. „Žena byla hrubě zadržena místní policií, když pracovala na svém nezávislém dokumentárním snímku Political playgirl, který se obávají představitelé sexistického lobby. Snímek rovněž označují za propagandu prostituce," oznámili v tiskové službě organizace Femen. Soudní slyšení ve věci Černyšovové začne 6. prosince.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.