0

MZV Číny se nevyjádřilo k Trumpovu kritickému tweetu

Vidělo: 1575 lidí

Oficiální mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí Liu Kang se v pondělí zdržel otevřeného komentáře ke kritickému tweetu zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa na adresu Pekingu.

Trump už dříve zkritizoval Čínu kvůli devalvaci měny, vysokému zdanění amerického zboží dováženého do Číny a kvůli výstavbě vojenského areálu v Jihočínském moři.

„Čínsko-americké obchodní a ekonomické vztahy jsou po mnoho let mimořádně vzájemně výhodné, v opačném případě by se nemohly dostat na svou současnou úroveň. Aby bylo možné udržovat tuto kladnou dynamiku na patřičné úrovni, musí obě strany vynakládat společné úsilí…" řekl Liu Kang na brífinku, když komentoval Trumpovo prohlášení.

Na žádost novinářů, aby odpověděl na otázku, jestli pokládá Čína sérii protikladných kroků a prohlášení Donalda Trumpa za jeho osobní omyl nebo za jasný signál, že nová americká administrativa prudce změní politiku vůči Číně, Liu Kang prohlásil, že čínská strana nehodlá na toto téma spekulovat. „Nevyslovujeme žádné domněnky ani dohady pokud jde o to, co stojí v pozadí těch či oněch akcí zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa nebo jeho týmu. Bezesporu ale budeme říkat, co si myslíme a jaký postoj zaujímáme vůči jejich politice ve vztahu k Číně," prohlásil Liu Kang. Oficiální mluvčí čínského MZV rovněž odmítl komentovat styl chování a osobnost budoucího amerického prezidenta.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.