0

Bloomberg uvedl hlavní ekonomická rizika roku 2017

Vidělo: 1586 lidí

Hlavními riziky stabilnosti světové ekonomiky v roce 2017 je politika zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa a výsledky voleb v Evropě. O tom svědčí výsledky výzkumu Bloomberg, kterého se zúčastnilo 146 ekonomů.

Hlavní ředitel investiční společnosti Voltan Capital Management Alison Graham si myslí, že sklon Trumpa k přechodu osobnosti a k eskalaci konfliktů vytvoří pocit nepřetržité světové krize.

Neurčitost budoucí politiky Trumpa nazvali hlavním rizikem globální bezpečnosti 38 % dotázaných expertů. 37 % respondentů má obavy z parlamentních voleb v Německu a z voleb prezidenta ve Francii.

5. prosince Bloomberg zveřejnil výsledky výzkumu, který provedlo analytické centrum Oxford Economics. Podle něho je Donald Trump „největším rizikem světové ekonomiky". Více než polovina respondentů uvedla, že za poslední tři měsíce výrazně vzrostla pravděpodobnost prudkého ekonomického poklesu v USA. Ve stejný den byly známy výsledky referenda v Itálii a směnný kurz eura vůči dolaru klesl na minimum od března loňského roku.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.