0

Masakr před fotbalovým stadiónem v Istanbulu. Atentátník odpálil dvě bomby

Vidělo: 1539 lidí
Nejméně 29 obětí na životech si vyžádal útok sebevraha s náložemi u fotbalového stadiónu v Instanbulu. Dalších 166 lidí bylo zraněno, potvrdily turecké úřady.

„Bylo to jako v pekle, plameny šlehaly až k obloze,” řekl agentuře Reuters svědek.

Útočník nejdříve odpálil bombu, kterou měl schovanou v autě, a asi o minutu později v blízkém parku odpálil také nálož u svého těla. Svědkové rovněž uslyšeli střelbu.

Útok se udál v sobotu večer před novým stadiónem fotbalového celku Besiktas. Stadión se nachází u Bosporu v evropské části města.

Výbuchy nastaly dvě hodiny po konci ligového zápasu mezi čelními týmy tabulky Besiktasem a Bursasporem, který sledovaly tisíce lidí a který vyhrál domácí tým 2:1.

Za Bursaspor hraje také český reprezentant Tomáš Necid.

Záchranáři odvážejí zraněného

Podle tureckého ministra vnitra Süleymana Soylua atentátník udeřil na policisty a jejich autobus, kteří zajišťovali bezpečnost během utkání.

Útok se udál v místě, kudy odcházeli fanoušci Bursasporu. V té době už ale byli povětšinou pryč a nic se nestalo ani hráčům.

V Turecku v nedávné době opakovaně útočili extremisté napojení na Islámský stát i kurdští povstalci. Zatím se nikdo k útoku nepřihlásil.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan teroristický útok v Istanbulu odsoudil. Řekl také, že cílem atentátníka bylo zabít co nejvíce lidí. Stav nejméně šesti zraněných lidí je velmi vážný.

Policie v souvislosti s útokem zadržela deset lidí.


скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.