0

Trump kritizoval vysokou cenu programu vývoje stíhaček F-35

Vidělo: 1585 lidí

Zvolený prezident USA Donald Trump kritizoval program vývoje neviditelných stíhaček F-35 za vysokou cenu.
„Program F-35 a (jeho — red.) náklady jsou mimo kontrolu. Miliardy dolarů musí být ušetřeny a budou ušetřeny na vojenských (a jiných) nákupech po 20. lednu," napsal na Twitteru Trump. 20. ledna se odehraje Trumpova inaugurace.

Tweet zvoleného prezidenta se objevil přibližně v tu dobu, kdy ministr obrany USA Ashton Carter prováděl slavnostní ceremonii předání prvních dvou nakoupených F-35 této zemi.
Program F-35, který realizuje korporace Lockheed Martin, přišel přibližně na 400 miliard dolarů. Izrael se chystá pořídit 50 letounů tohoto typu za více než 100 milionů dolarů za kus.

Trump minulý týden kritizoval jiný program akvizicí — projekt nákupu dvou prezidentských letounů. Trump prohlásil, že kontrakt na dodávku nových letounů bude stát 4 miliardy dolarů a pohrozil smlouvu zrušit. V Boeingu prohlásili, že zatím realizují jen 170 milionový kontrakt s Ministerstvem obrany USA na vyhodnocení možností a specifikací pro nové letouny. Bílý dům říká, že Trump velmi nadhodnotil cenu projektu.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.