0

Asad o Palmýře a Aleppu: Západ se bojí úspěchu Damašku

Vidělo: 1645 lidí

Západ je znepokojen jen úspěchy syrské armády, a proto vyzývá Moskvu, aby zapůsobila na Damašek a zastavila ofenzívu syrských vojáků na teroristy, prohlásil syrský prezident Bašár Asad

 

V rozhovoru Asad rovněž podotkl, že útok teroristů IS na Palmýru byl odvetou za pokrok syrských vojsk v Aleppu. Podle slov syrského prezidenta chtějí teroristé odpoutat pozornost syrské armády od operace pro osvobození Aleppa.

„Protože když se podíváte na dobu útoku IS, je spojena s tím, co se děje v Aleppu. To je odveta za to, co se děje v Aleppu, za pokrok syrské armády, a chtějí nám zkazit vítězství v Aleppu, a současně odpoutat pozornost syrské armády od Aleppa, aby ji zaměřili na Palmýru", prohlásil Asad.

Kromě toho výzvy Západu k Rusku, aby zapůsobilo na Sýrii, svědčí podle názoru syrského prezidenta o snaze západních zemí zastavit ofenzívu syrské armády na teroristickou skupinu IS. „V politice je vždy důležité umět číst mezi řádky, ne chápat všechno doslovně. Tu je překlad jejich výzvy Rusku: „Prosíme vás, zastavte ofenzívu syrské armády na teroristy". To je smysl jejich prohlášení, a zapomeňte na všechno ostatní: „Zašli jste příliš daleko ve vítězstvích nad teroristy, nesmíte to dělat. Musíte říci Syřanům, aby to zastavili. Je třeba teroristy zachovat a zachránit", prohlásil syrský prezident.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.