0

Singapurský supertanker zaplatil rekordní poplatek v dějinách Suezského průplavu

Vidělo: 1728 lidí

Při proplutí singapurského supertankeru Armada Kraken byl zaplacen rekordní poplatek v dějinách Suezského průplavu. Jeho hodnota činila 4,5 milionů dolarů, prohlásil šéf administrativy Suezského průplavu Mohab Mamiš.

 

Podle agentury Yom 7, která cituje prohlášení Mamiše, Armada Kraken patří mezi pět největších tankerů na světě, jež jsou schopny zpracovávat ropu na své palubě.

Odborné informační zdroje označují tanker Armada Kraken za plovoucí zařízení pro těžbu, úschovu a převoz ropy. Délka plavidla dosahuje téměř 300 metrů a šířka 50 metrů. Přes Suezský průplav se uskutečňuje kolem 10 % světové námořní přepravy. Denně se přes něj v průměru přeplaví 49 lodí. Příjmy z provozu průplavu tvoří značnou část egyptského rozpočtu. V roce 2015 tyto příjmy činily přes 5 miliard dolarů
скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.