0

Jaderné zbraně KLDR mohou zasáhnout Evropu, varuje Soul

Vidělo: 1649 lidí

Severokorejský jaderný arzenál je nebezpečnější, než svět dosud předpokládal, neboť Pchjongjang dokáže upevnit bojové hlavice na rakety schopné zasáhnout Evropu i Spojené státy. V sobotu před tím podle serveru International Business Times varoval šéf jihokorejského úřadu pro severokorejské záležitosti I Sang-hwa.

„Nemůžu vám říci všechno, co vím, protože mnoho zpravodajských informací podléhá utajení. Existují různé odhady dosahu severokorejských raket. Je ale jasné, že se pokaždé, když zopakují raketovou zkoušku, něco důležitého naučí,“ řekl šéf úřadu pro International Business Times.

Server Daily Star s odkazem na stejného člověka napsal, že možnosti severokorejského jaderného arzenálu jsou větší, než se Západ domníval. Vyvíjené rakety KN-08 budou mít podle dostupných informací dolet až 12 tisíc kilometrů.

Jihokorejská agentura Jonhap v neděli uvedla, že se raketové možnosti Severní Koreje v posledních letech viditelně zlepšily. „Každá zpravodajská informace potvrzuje, že zdokonalují svůj arzenál konvenčních zbraní,“ citovala jihokorejská agentura nejmenovaný zdroj z Korejského analytického institutu pro obranu. A s tím, jak se zlepšují konvenční zbraně, konkrétně rakety, se vylepšuje také dolet raket schopných nést jaderné hlavice.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.