0

Sbor volitelů potvrdil vítězství Trumpa v USA

Vidělo: 1645 lidí

Zvolený prezident Trump dostal v průběhu druhé etapy voleb nezbytných 270 hlasů volitelů. Vyplývá to z online informace o hlasování ve státech, kterou vysílá televize CNN.

Ve volbách 8. listopadu získal Trump 306 hlasů volitelů oproti 232 u demokratky Hillary Clintonové. V minulosti byly případy, kdy jednotliví volitelé hlasovali proti pravidlům. Nikdy to ale neovlivnilo celkový výsledek hlasování. Ve 30 státech a ve federálním okruhu Columbia zavazují zákony volitele, aby hlasovali pro kandidáta, který zvítězil v celonárodním hlasování.

Přitom ve 14 státech nepředpokládá zákon žádný trest pro volitele, kteří budou hlasovat dle vlastního uvážení. Mnozí experti se obávali, že volitelé odmítnou hlasovat v souladu s vůlí jejich voličů. Projednávala se mj. pravděpodobnost toho, že rozhodnutí voličů ovlivnily hackerské útoky ze zahraničí, mj. údajně z Ruska.

Podle informace Politico, do večera úterka 54 volitelů za demokraty (ze 232) a jeden republikán žádali na tajných službách, aby uspořádaly tajný briefing o eventuálním zasahování jiných států do voleb prezidenta. Briefing však uspořádán nebyl.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.