0

Holčička z falešných fotografií „z Aleppa“ vypověděla o focení

Vidělo: 1462 lidí

Hrdinka falešných snímků údajně ze syrského Aleppa, které byly vytvořeny ve skutečnosti v jedné z egyptských provincií, vypověděla o procesu focení. Video s jejím svědectvím a zadržením fotografa bylo umístěno na stránkách Ministerstva vnitra Egypta.

 

Ministerstvo dříve informovalo, že policie zadržela muže za focení falešných snímků s využitím dětí, tyto snímky se prezentovaly na sociálních sítích jako fotografie zničeného Aleppa se zraněnými lidmi. Fotografickou skupinu, do které patřil i asistent fotografa a rodiče malých herců, zadrželi v provincii Port Said.

Holčička je na fotce zachycena v šatech s rudými skvrnami a plyšovým medvídkem s těmi samými skvrnami. Policie vysvětlila, že ve skutečnosti není na šatech krev, ale barva.

Holčička živě vypovídá o tom, že fotograf „strejda Mustafa", který očividně není starší 25 let, posadil účastníky focení do autobusu a přivezl ke staré budově. „Strejda Mustafa řekl, že si mám obléci tyto šaty a on udělá několik fotografií," říká hlavní hrdinka fotografování. „To znamená, že na fotografiích ona je údajně v krvi kvůli údajnému bombardování syrských ozbrojených sil? V Aleppu?" ptá se policista. „Ano, to vše je Mustafův nápad, to on navrhl udělat fotografie," prakticky jednohlasně odpovídají matka a dcera. Fotograf se na videu přiznává, že se chystá umístit fotografie na sociální sítě s popisem „krev dětí Aleppa". Muž je zadržen na čtyři dny, zatím probíhá vyšetřování. Ostatní dospělí účastníci focení byli podmínečně propuštěni.

 

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.