0

Rakouská policie rozdá ženám šest tisíc kapesních sirén

Vidělo: 1580 lidí

Policie Rakouska na prahu novoročních svátků plánuje rozšířit mezi obyvatele asi šest tisíc kapesních alarmů k zabránění sexuálního násilí, informovalo MV země.

„Mluvíme o operaci celostátního rozměru, která je učiněna z důvodů oslav na konci roku a je určena především ženám," oznámil představitel úřadu Karl-Heinz Grundböck, kterého cituje agentura France-Presse.

Alarmy v ceně 3,5 eura budou rozdávány zdarma. Zařízení bude při aktivaci vydávat pronikavý zvuk, který má vylekat potenciálního zločince.

Tradičně Nový rok v ulicích Rakouska slaví stovky tisíc místních obyvatel a turistů. Úřady státu zesilují bezpečnostní opatření při oslavách v souvislosti s událostmi, které se před rokem staly v sousedním Německu. V noci na 1. ledna 2016 na obyvatele a ženy německého Kolína nad Rýnem masově zaútočili migranti a běženci. Policie obdržela více než 700 oznámení od žen, které se staly obětmi sexuálního obtěžování a znásilnění, také byl zaznamenán velký počet krádeží. Podle očitých svědků mezi útočníky byli mladí muži severoafrického a arabského vzhledu. Podobné zločiny se staly i v řadě dalších německých měst: Hamburku, Stuttgartu, Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem a také ve Švédsku, Finsku, Rakousku, Švýcarsku a dalších evropských zemí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.