0

Kyjev si postěžoval na neužitečnost amerických dronů

Vidělo: 1553 lidí

Americké výzvědné bezpilotní přístroje, které dostala v létě Ukrajina, se ukázaly jako neužitečné, informuje Reuters s odkazem na poradce náčelníka ukrajinského generálního štábu Natana Chazina.

 

Jde o 72 analogové mini bezpilotníky Raven RQ-11B společnosti AeroVironment, jež stály, podle Chazina, miliony dolarů, ale byly natolik neužitečné, že kdyby to záviselo na něm, vrátil by je zpátky do USA.

„Od samého počátku bylo rozhodnutí o nasazení těchto bezpilotníků v našem (konfliktu) nesprávné," cituje Chazina agentura.

Za hlavní vadu amerických přístrojů považují ukrajinští vojáci jejich zranitelnost z hlediska zachycení a přehlušení spojovacího signálu. Navíc je doba fungování akumulátorů velmi krátká, takže bezpilotníky nezvládnou hlavní úkol — shromáždění výzvědných údajů. Podle zprávy Reuters jsou tyto přístroje zatím používány v zóně konfliktu (v Donbasu — red.), ale nikoli na přední linii. Analogové bezpilotní přístroje patří do „doby kamenné ve vývoji" podobné techniky, jsou to „levné a jednorázové bezpilotníky," poznamenal ředitel jednoho z programů Střediska strategických a mezinárodních průzkumů James Lewis.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.