0

Masakr v Berlíně prokázal, že Merkelová selhala, píše Time

Vidělo: 1603 lidí

Nikdo z německých politiků (krom těch z protipřistěhovalecké partaje AfD) to sice ještě nahlas neřekl, ale pondělní masakr v Berlíně naplno obnažil největší slabost kancléřky Angely Merkelové. Teď už je nad slunce jasné, že svou vstřícnou politikou do Německa importovala terorismus. A občané - zatím na sociálních sítích - právem žádají,aby jasně řekla, jak bude problém řešit, píše magazín Time na svém webu.

„Bylo to její rozhodnutí pustit minulý rok do Německa stovky tisíc migrantů, kteří mnohdy neměli ani pas, což policii znemožnilo zjistit alespoň to, o koho jde a odkud přichází,“ připomíná americký list.

Konfrontována s tragickými důsledky chaotické, prakticky nekontrolované imigrační vlny se kancléřka opět nedokázala k věci postavit čelem. Nepřiznala chybu a neslíbila, že se alespoň pokusí nabídnout řešení. Tak jako vždy teroristický útok pouze odsoudila jako „odporný čin“.

„Pokud se ukáže, že to udělal člověk, který v Německu požádal o azyl a o ochranu, bude to hrozné, bude to útok proti občanům, kteří pomáhají uprchlíkům. Milióny lidí včetně mne se ptají, jak je možné, že na vánočních trzích, které jsou oslavou života, dojde k vraždě? Na tuhle otázku odpověď nemám,” řekla Merkelová na úterní tiskové konferenci, na kterou čekal celý svět, a odešla.

Selhává úplně všechno

V Německu - pokud jde o kontrolu a zvládání migrace - přitom podle všeho selhávají všechny složky státního aparátu. Tunisan podezřelý z útoku na vánoční trh v Berlíně se v první řadě vůbec neměl stát účastníkem azylového řízení, protože pochází z takzvané bezpečné země a není mu proto důvod poskytovat v Evropské unii ochranu. Když už se jím stal a tajné služby ho sledovaly, bylo jejich úkolem identifikovat a eliminovat skutečné riziko.

Před stranickým sjezdem své strany CDU Merkelová přece jen trochu obrátila. Hovořila o zákazu zahalování a slibovala, že už opakování další masivní imigrační politiky nepřipustí. Zdálo se, že to zabralo. Průzkumy veřejného mínění naznačovaly, že se jí daří získávat zpět ztracenou přízeň voličů. Otázkou je, zda to bude stačit i po masakru v Berlíně a Merkelová se stane počtvrté v řadě kancléřkou, táže se Time.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.