0

Pákistán hrozí Izraeli jaderným útokem. Reaguje přitom na hoax

Vidělo: 1602 lidí

Pákistánský ministr obrany Chavadža Ásif v pondělí pohrozil Izraeli jadernými zbraněmi, pokud by je židovský stát použil jako první. Naletěl přitom na fámu, že Izrael použije nukleární zbraně, pokud by Pákistán vyslal své vojáky do Sýrie.

Izraelský ministr obrany hrozí Pákistánu jadernou odvetou za jeho předpokládanou roli v Sýrii proti Islámskému státu. Izrael ale zapomněl, že Pákistán je také jaderný stát,” uvedl Ásif na svém twitterovém účtu podle agentury AFP.

Ásif reagoval na z prstu vycucaný materiál uveřejněný na konspiračním serveru AWDNews, ve kterém stálo, že bývalý izraelský ministr obrany Moše Jaalon měl říci: „Pokud Pákistán vyšle pozemní jednotky do Sýrie pod jakoukoli záminkou, zničíme tuto zemi jaderným útokem”.

Popuzený Ásif na zjevný hoax naletěl, nevšiml si přitom ani skutečnosti, že Jaalon už ani izraelským ministrem obrany není, v květnu ho na postu vystřídal Avigdor Lieberman.

Izraelské ministerstvo na Twitteru reagovalo strohým prohlášením: „Výrok přisuzovaný bývalému ministrovi obrany Jaalonovi týkající se Pákistánu nebyl nikdy vyřčen.”

Izrael nikdy oficiálně nepřiznal, že má jaderný arzenál, ale panuje přesvědčení, že se jedná o jadernou mocnost. Pákistán, který uskutečnil první jaderný výbuch v roce 1998, má asi 120 jaderných hlavic a jejich počet stále roste, uvedl list Daily Telegraph.

Pákistán nemá s Izraelem diplomatické styky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.