0

Bulharský prezident obvinil Rusko z pokusu rozvrátit EU zevnitř

Vidělo: 1643 lidí

Moskva se všemi možnými způsoby snaží destabilizovat situaci v Evropské unii, prohlásil v interview pro Frankfurter Allgemeinen Zeitung bulharský prezident Rosen Plevneliev.

Podle jeho slov „existuje mnoho příznaků toho", že Rusko údajně financuje protievropské strany a hromadné sdělovací prostředky v Bulharsku a dalších evropských zemích a tímto způsobem se snaží „rozvracet Evropskou unii zevnitř".

Plevneliev má za to, že Rusko nyní sleduje stejný cíl, jaký si kdysi vytýčil Sovětský svaz: „oslabení Evropy a šíření pochybností o hodnotách demokracie a nadřazenosti práva".

Z hlediska bulharského politika by měli obyvatelé Evropy vědět, „co se děje" a na co je zaměřena „ruská propaganda". Prezidentské pravomoci Rosena Plevnelieva končí v lednu roku 2017. V listopadu zvítězil v prezidentských volbách v Bulharsku Rumen Radev, kterého média označují za proruského kandidáta.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.