0

Cena ropy značky Brent a WTI překročila maxima z července 2015

Vidělo: 1774 lidí

Světové ceny ropy od úterý stoupají v očekávání investorů, že dojde k omezení těžby černého zlata v rámci dohody zemí OPEC a států, které nejsou členy kartelu.

Cena ropy značky Brent se poprvé od července roku 2015 vyšplhala nad 58 dolarů za barel, a cena ropy značky WTI překonala psychologickou hranici 55 dolarů za barel, svědčí údaje z aukcí.

Ke 13:08 moskevského času se cena březnových termínových dohod týkajících se severomořské ropné směsi značky Brent zvýšila o 2,2% — až na 58,08 dolarů za barel, což je maximum od 16.července roku 2015. Cena únorových termínových dohod týkajících se ropy značky WTI se zvýšila o 2,31% — až na 54,96 dolaru za barel. Před tím dosáhla úrovně 55,24 dolaru za barel a od 6.července roku 2015 překročila poprvé psychologickou hranici 55 dolarů za barel.

V současné době je pozornost trhu ropy zaměřena na dohodu OPEC o omezení vlastní těžby o 1,2 milionu barelů denně — na 32,5 milionu barelů. Země, které nejsou členy OPEC, se dohodly o tom, že celkově sníží těžbu ropy o 558 tisíc barelů denně, omezení Ruska bude na úrovni 300 tisíc barelů. Těžba ropy se začala omezovat od ledna.

„První signály ukazují, že díky omezování těžby zeměmi OPEC a státy, které nejsou členy kartelu, stoupají naděje na snížení globálního přebytku ropy," uvádí agentura Reuters mínění ekonoma pro otázky energetiky v ABN Amro Hanse Van Cleefa.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.