0

Americké úřady hrozí přerušením spolupráce s Google

Vidělo: 1838 lidí

Ministerstvo práce USA hrozí, že prostřednictvím soudu zakáže společnosti Google byznys s federální vládou, neposkytne-li internetová společnost důvěrnou informaci o tisících svých zaměstnanců, oznámila ve čtvrtek agentura Associated Press.

Podle informace agentury podali ve středu právníci ministerstva práce patřičnou žalobu administrativnímu soudu. V žalobě se poukazuje mj. na to, že Google nejednou odmítla poskytnout informaci o kompenzacích zaměstnancům a jinou informaci. Právníci vysvětlili, že tuto informaci ministerstvo potřebuje, aby se přesvědčilo, že ve společnosti se sídlem v Kalifornii není diskriminace zaměstnanců podle pohlaví nebo rasy.

Zástupci Google prohlásili, že na dotazy ministerstva poskytli statisíce údajů o svých zaměstnancích, odmítli však poskytovat údaje „na některé žádosti ministerstva", které ve společnosti hodnotili jako „pokusy o získání osobní informace".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.