0

EK vystoupila proti vytvoření „ministerstva pravdy“

Vidělo: 1634 lidí

Evropská komise vystupuje proti vytvoření „ministerstva pravdy“, orgánu, který by byl zodpovědný za kontrolu důvěryhodnosti médií, oznámili místopředseda EK pro jednotný digitální trh Andrus Ansip a eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová.

"Co se týče lživých zpráv, je to populární téma, ale neexistuje jednoduché řešení. Věřím míře samostatné regulace. Nepravdivé zprávy jsou špatné. Ale podle mého je ministerstvo pravdy také špatně, není to řešení," řekl Ansip v úterý na tiskové konferenci.

Podle něj se Evropská komise vedená Jean-Claudem Junckerem „bude zabývat těmito otázkami".

Eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová zdůraznila, že i ona jako představitelka Česka, a Ansip jako bývalý premiér Estonka „dlouhou dobu žili v době diktatury ministerstev pravdy, proto se k tomu oba vyjadřují citlivě". "Chtěli bychom, aby v této otázce členské země přijímaly správná a zodpovědná rozhodnutí," oznámila eurokomisařka. Poznamenala, že pro boj s propagandou „se musí někomu poskytnout právo být jediným poskytovatelem jediné pravdy". „Oba jsme zažili tento režim a jsme velmi opatrní v této otázce," řekla Jourová.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.