0

Na čínském MZV komentovali Obamova slova o americkém vlivu ve světě

Vidělo: 1590 lidí

Otázky vlivu ve světě patří do kompetence světového společenství, nemůže o tom rozhodovat samostatně nějaká zem, prohlásil ve středu na brífinku oficiální mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí Liu Kang.

„Tak za prvé se někdy s USA ve svých názorech rozcházíme. Jsme vždycky věrni demokracii a mezinárodní vztahy jsou pro nás důležité. Když hovoříme o vztazích s jinými zeměmi, pak se soustřeďujeme na to, jaký užitek můžeme v průběhu svého rozvoje přinést světovému společenství," řekl Liu Kang.

„Když tedy trváte na otázce vlivu, pak musí, budeme-li vycházet z logiky čínských občanů, o vlivu, který má ta která zem v mezinárodních vztazích, rozhodovat většina mezinárodního společenství, ne nějaká jedna zem," dodal mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.