0

Evropská komise nabízí Moldavsku 100 milionů eur výměnou za reformy

Vidělo: 1677 lidí

Evropská komise navrhuje poskytnout Moldavsku 100 milionů eur ve formě půjček a grantů, jež mají doplnit program Mezinárodního měnového fondu, stojí ve zprávě Komise. Výměnou za tuto pomoc Moldavsko musí provést reformy.

„Evropská komise navrhuje vyčlenit 100 milionů eur makrofinanční pomoci Moldavské republice. Nejvýše 40 milionů eur bude poskytnuto ve formě grantů a nejvýše 60 milionů eur ve formě střednědobých půjček za výhodných finančních podmínek," stojí v prohlášení Komise. Finanční pomoc ještě musí schválit Evropský parlament a Rada EU.

Vyplacení částky má proběhnout ve třech etapách v letech 2017 a 2018. Balík makrofinanční pomoci by měl doplnit nový úvěrový program ze strany MMF, který byl zahájen v listopadu minulého roku výměnou za provedení reforem. Vyčlenění navrhované částky „bude přísně podmíněno znatelným pokrokem" v oblasti naplňování cílů programu MMF. Dále by mezi Moldavskem a EU mělo dojít k podpisu memoranda o finanční pomoci, které bude obsahovat další podmínky.

„Tyto politické podmínky se budou vztahovat k hlavním slabinám v moldavském hospodářství a systému ekonomického řízení a bankovního sektoru. Bude to probíhat v těsné koordinaci s programem úprav a reforem, který byl dojednán mezi Moldavskem, MMF a Světovou bankou, a rovněž v kontextu rozpočtové podpory Evropské unie a Dohody o volném obchodě," stojí ve zprávě Komise.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.