0

Poradce syrského ministra řekl, proč Izrael bombarduje jeho zemi

Vidělo: 1666 lidí

Izrael bombarduje území Sýrie, když cítí, že bojová morálka teroristů upadá a tím se je snaží povzbudit. Takový názor agentuře vyslovil poradce syrského ministra informací Alí al-Ahmad.

„Když Izrael útočí na Damašek, tak o tom nelze mluvit jako o ojedinělém případu. Když Izrael cítí ochabnutí v tělech teroristů v Sýrii, tak se je snaží povzbudit a podpořit a dělá to pomocí útoků," řekl poradce.

Al-Ahmad připomněl, že Izrael mnohokrát útočil na území Sýrie. „Odpovědí musí být splnění prvořadých cílů. Syrská armáda musí v první řadě osvobodit syrská města a všechna místa, kde žijí civilisté. Je nutné opět pozvednout celý syrský lid," řekl al-Ahmad.

Politický poradce zdůraznil, že je nutné najít platformu pro vnitrosyrský dialog, ať už v samotné Sýrii nebo za jejími hranicemi. „Západ a Izrael se ale domnívají, že návrat normálního života a fungování syrského státu odporuje zájmům Izraele, a proto chtějí podpořit teroristy a posílit je," dodal poradce. Izraelské letectvo v noci na pátek zaútočilo na vojenské letiště Mazza u Damašku, což způsobilo rozsáhlý požár, který přes hodinu nešel uhasit.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.