0

Ministerstvo obrany Polska vysvětlilo nutnost umístění tankové brigády USA

Vidělo: 1547 lidí

Ministr obrany Polska Antoni Macierewicz vysvětlil nutnost umístění americké tankové brigády v zemi pravděpodobnou „agresí“ ze strany Ruska.

V sobotu v polském městě Zaháň proběhla slavnostní ceremoniál uvítání amerických vojáků, kterého se mimo jiných účastnili premiérka Polska Beata Szydlová, ministr obrany Antoni Macierewicz, velvyslanec USA ve Varšavě Paul Jones a také představitelé místní samosprávy a vojenského velení.

Macierewicz ve svém vystoupení připomněl slova zemřelého v letecké katastrofě u Smolensku prezidenta Lecha Kaczyňského, která byla vyřčena v roce 2008 v hlavním městě Gruzie, „na kterou Rusko zaútočilo". Kaczyńský hovořil o nutnosti „odolat agresivním plánům Ruska". „Proto se vy, američtí vojáci, nacházíte… tady," v této souvislosti podotkl Macierewicz.

Američtí vojáci přijíždí do Polska v rámci operace „Atlantické odhodlání" (Atlantic Resolve), brigáda v zemi stráví devět měsíců. Výměna sil je plánována tak, aby při rotaci nebyla pauza a v oblasti byly stále přítomný americké síly. Vojáci se budou účastnit cvičení s evropskými spojenci, brigáda zahrnuje 3,5 tisíc vojáků, 87 tanků, 18 samohybných houfnic Paladin, více jak 400 automobilů Humwee a také 144 pěchotních vozů Bradley.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.