0

Poradce Trumpa připomněl, že NATO se vytvářelo pro čelení SSSR

Vidělo: 1717 lidí

Zvolený prezident USA si nepřeje rozpad NATO, ale to, aby se aliance zkoncentrovala na skutečně aktuální úkoly, prohlásil poradce nového amerického prezidenta Anthony Scaramucci.

Při vystoupení na Světovém ekonomickém fóru v Davosu řekl, že někteří lidé obviňují Trumpa z toho, že chce rozbít NATO.

„To on (Trump — red.) neříká," řekl Scaramucci. Připomněl, že ve své době se NATO vytvářelo pro zadržování SSSR, komunizmu, nyní ale je tento úkol již neaktuální, jelikož Sovětský svaz již neexistuje. „Je třeba se více soustředit na boj s odražením hrozby islámského terorismu," zdůraznil Scaramucci. Při hovoru o vztazích s Ruskem zmínil to, že „nyní máme sankce proti Rusku, existují různosti v názorech, ale nakonec, jak říká zvolený prezident, je potřeba hledat body společného dotyku, hledat, jak vylepšit vztahy".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.