0

V Číně propustili úředníka za srovnání Mao Ce-tunga s ďáblem

Vidělo: 1502 lidí

Úředník z čínské provincie Che-pej byl propuštěn za to, že v sociální síti Sina Weibo nazval bývalého předsedu ČLR Mao Ce-tunga ďáblem, píše list The Global Times.

Podle informace listu náměstek vedoucího Státní správy pro záležitosti tisku, nakladatelství, kinematografie, rozhlasu a televize Číny (SAPPRFT) v administrativním středisku této provincie Š‘-ťia-čuangu Zuo Chunhe napsal, že Mao Ce-tung byl „ďáblem", a označil roční akce u příležitosti výročí vůdcova narození, které se připomíná 26. prosince, za „největší ve světě oslavy kultu".

Poté byl Zuo Chunhe propuštěn, a byla mu také dána administrativní výstraha. The Global Times píše, že úředníka obvinili z „publikace mylných výroků ve Weibo, a také z vážného porušení stranické discipliny". Jeho účet v Sina Weibo byl vymazán. Mao Ce-tung (1893-1976) vykonával funkci předsedy ČLR v letech 1954 až 1959 a zůstával až do smrti vedoucím představitelem Komunistické strany Číny.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.