0

Žádná největší zóna volného obchodu nebude, Trump zrušil dohodu

Vidělo: 1734 lidí

Prezident USA Donald Trump odstupuje od dohody o Transpacifickém partnerství (TTP). V pondělí podepsal příslušný exekutivní příkaz. Dohoda 12 zemí ujednaná před dvěma lety předpokládala vytvoření největší zóny volného obchodu na světě.

„Právě jsme udělali skvělou věc pro amerického dělníka,“ prohlásil Trump při podpisu.

Trump už během kampaně sliboval, že od dohody odstoupí. Podle něj jsou všechny dohody o volném obchodu pro USA nevýhodné, a předpokládá se, že prezident odstoupí také od smlouvy NAFTA o volném obchodu s Kanadou a Mexikem.

Dohoda USA s Japonskem, Malajsií, Austrálií, Novým Zélandem a dalšími zeměmi v oblasti Tichomoří předpokládala vytvoření největší zóny volného obchodu na světě.

Národní parlamenty však dohodu ještě neratifikovaly.

Zůstaňte, jinak vás zdaním, pohrozil korporacím

Prezident Trump se také v pondělí setkal se zástupci významných amerických firem jako Whirlpool, Johnson & Johnson či Lockheed Martin. Slíbil jim nižší korporátní daň, když nebudou přesouvat výrobu do zahraničí a zůstanou v USA. Těm, kdo tak neučiní, pohrozil tvrdým zdaněním.

„Masivně omezíme regulace,“ slíbil Trump, který uvedl, že korporátní daň by se mohla snížit ze současných 35 procent na 15 až 20 procent a regulace by mohla být zrušena až ze tří čtvrtin. Těm, kdo přesunou výrobu za hranice, pohrozil prezident „velmi vysokým clem“.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.