0

Trumpův poradce označil média za opozici a řekl, že mají „zavřít hubu“

Vidělo: 1728 lidí

Klíčový poradce prezidenta USA Donalda Trumpa Stephen Bannon ostře kritizoval americká média a označil je za „opoziční stranu“.

„Média mají být zarmoucena a ponížena, mají zavřít hubu a poslouchat", řekl Bannon v rozhovoru pro The New York Times.

„Nerozumějí naši zemi. Stále ještě nechápou, že Donald Trump je prezidentem Spojených států", dodal Trumpův poradce.

Podle jeho slov se média „na sto procent" zmýlila, kdy usilovala o vítězství Hillary Clintonové v prezidentských volbách.

„Tuto ponižující porážku nikdy nevymyjí", řekl Bannon a dodal, že tisk „nemá žádnou moc".

Stephen Bannon řídil do srpna webové stránky Breitbart News, které na rozdíl od drtivé většiny amerických médií podporovaly Trumpa. Pak se stal klíčovým poradcem v předvolební kampani republikána, a nyní zastává úřad hlavního prezidentova poradce pro strategické otázky.

Po svém nástupu k moci Donald Trump prohlásil, že vede „neustálou válku s nepoctivými masmédií". Mluvčí Bílého domu Sean Spicer také obvinil novináře z pokusu zmenšit podporu Trumpa ze strany Američanů a z nečestných útoků na nového prezidenta.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.