0

Dokažte, že kojíte. Kontrola na letišti v Německu nutila matku odstříkávat mléko

Vidělo: 1535 lidí

Na německé úřady podala stížnost 33letá žena ze Singapuru, kterou letištní kontrola ve Frankfurtu nad Mohanem nutila dokazovat, že kojí, a přiměla ji odstřikovat mléko. Letištním kontrolorům se nezdála odsávačka mléka, kterou měla žena cestující bez dítěte v zavazadle.

Gayathiri Boseová se cítí ponížena. „Měli nedůvěřivý tón. ‘Vy kojíte? Tak kde máte dítě? Vaše dítě je v Singapuru?’,” líčila Boseová BBC, co se dělo minulý čtvrtek.

Letištní kontrole byla podezřelá, protože cestovala do Paříže bez svého dítěte. A s umělohmotnou odsávačkou na mléko se možná kontroloři setkali poprvé. Poté, co její zavazadlo projelo skenerem, odvedli si Boseovou stranou a vypadalo, že jí nevěří, ani když podala vysvětlení.

„Chtěla, abych jí to ukázala”

Vzali si její pas a odvedli ji do nedaleké místnosti, kde se jí ujala policistka a chtěla po ní, aby dokázala, že kojí. „Vyzvala mě, abych si rozepnula halenku a ukázala jí prsa. Potom se mě ptala, jak to, že nemám k prsům nic připnutého, když se mi dělá mléko. Říkala jsem jí, že nic takového není, že si obyčejně přiložíme odsávačku k bradavce, a ta věc pracuje.“

To však policistce nestačilo. „Chtěla, abych jí to trochu ukázala rukama,“ popsala Boseová, které nezbylo, než se podvolit a zmáčknout si prso.

„Byla jsem v šoku a vřelo to ve mně. Ale také jsem byla sama a nebyla jsem si jistá, co by se stalo, kdyby mi chtěli zavařit. Teprve, když jsem vyšla ven, tak mi začalo docházet, co se to stalo. Brečela jsem a byla jsem strašně rozrušená.“

Policisté krátce odsávačku vyzkoušeli a pak ji nechali jít a nastoupit do letadla do Francie. Kontrola trvala tři čtvrtě hodiny. Boseová požádala o jméno policistky, a ta jí ho ochotně napsala na papír.

Německé úřady odmítly tvrzení pro BBC komentovat. Uvedly však, že takový postup „zcela zřejmě“ není obvyklý.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.