0

Polsko podá u soudu v Haagu žalobu na Rusko

Vidělo: 1633 lidí

Polský ministr zahraničních věcí Witold Waszczykowski prohlásil, že jeho zem má v úmyslu podat na Rusko žalobu u mezinárodního soudu OSN v Haagu v souvislosti s tím, že ruská strana odmítla předat Polsku trosky letadla Tu-154, které havarovalo v roce 2010 u Smolenska. Informoval o tom Polský rozhlas.

Podle slov polského ministra se po celý rok polská vláda snažila „navázat bezprostřední kontrakt s Moskvou za účelem navrácení trosek", její žádost ale byla pokaždé zamítnuta. V této souvislosti Varšava v nejbližší době podá na Rusko příslušnou žalobu u mezinárodního trestního soudu v Haagu, oznámil Witold Waszczykowski.

Kromě toho šéf polské diplomacie zdůraznil, že Polsko hodlá získat v dané otázce podporu partnerů a mezinárodních institucí.

Velvyslanectví Ruské federace v Polsku už dříve oznámilo, že trosky letadla Lecha Kaczyńského potřebují ruští vyšetřovatelé do té doby, dokud v Rusku probíhá vyšetřování. Kromě toho na velvyslanectví zdůraznili, že ruská strana nemá k dispozici žádné záznamy rozhovorů z kabiny letadla, s nimiž nebyla Varšava obeznámena.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.