0

Evropský parlament podpořil zrušení vízového režimu pro Gruzii

Vidělo: 1771 lidí

Na svém čtvrtečním plenárním zasedání v Bruselu hlasoval Evropský parlament za zrušení vízového režimu Evropské unie pro Gruzii, přímý přenos vysílala videoslužba Evropské komise.

Maria Gabrielová, referentka Europarlamentu pro otázku zrušení vízových omezení Evropské unie pro občany Gruzie už dříve vyzvala Radu EU, aby bez prodlení schválila politické rozhodnutí o přechodu na bezvízový režim s Gruzií, aby ho mohl Evropský parlament schválit v únoru.

Parlamentní výbor pro občanské svobody, justici a vnitřní záležitosti schválil už dříve dohodu mezi shromážděním a Radou EU o zrušení vízového režimu pro občany Gruzie.

Zavedení mechanismu pozastavení bezvízového režimu pro třetí země pro případ nekontrolovatelného přílivu migrantů a uprchlíků z jejich území do jednoho nebo několika členských států EU, což uvedla Rada EU jako předběžnou podmínku zrušení víz pro občany Gruzie a Ukrajiny, schválil Evropský parlament a stálí zástupci členských zemí Evropské unie v prosinci.

Nyní tedy má schválit zrušení vízového režimu pro Gruzii Rada EU. Rozhodnutí vstoupí v platnost po tom, až bude zveřejněno v oficiálním časopise EU současně se vstupem v platnost mechanismu pozastavení platnosti bezvízového režimu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.