0

Le Penová si nepřeje být prezidentkou, pokud Francie zůstane v EU

Vidělo: 1791 lidí

Předsedkyně strany Národní fronta Marine Le Penová v rozhovoru pro televizní stanici LCI prohlásila, že v případě vítězství v prezidentských volbách ve Francii provede referendum o výstupu země z EU. Pokud Francouzi nepodpoří frexit, tak opustí prezidentský post.

Le Penová v sobotu zveřejnila předvolební program, který obsahuje 144 bodů. Le Penová se chystá vyvést Francii z vojenského velení NATO, obnovit národní hranice a opustit Schengenský prostor. Hodně pozornosti věnuje Le Penová boji s terorismem. Také slíbila připravovat o francouzské občanství občany s dvojím občanství, kteří představují hrozbu pro národní bezpečnost.

„Bude referendum o vystoupení z EU," řekla Le Penová. „Pokud budou Francouzi hlasovat proti vystoupení z EU, k čemu budu vládnout?" dodala hlava Národní fronty.

Podle informací průzkumů zvítězí Le Penová v prvním kole voleb ve Francii s 26 % hlasů. Její soupeři soupeři jsou v prvním kole: nezávislý kandidát, bývalý ministr ekonomiky Emmanuel Macron s 23 % a představitel umírněné pravice, bývalý premiér Francois Fillon s 20 % hlasů.

V druhém kole Macron zvítězí nad Národní frontou s 65 % hlasů, myslí si analytici.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.